Blog

DEEP CYCLE AKÜ NEDİR?

07 Mart 2020

DEEP CYCLE

Akü elektrik enerjisini depolayıp ihtiyaç duyulduğunda kullanıma sunan bir enerji aracıdır. Aküler şarj edilerek elektrik enerjisi ile yüklenir. Akü kullanıldıkça da deşarj olarak yeniden elektrik enerjisi depolanmasına ihtiyaç duyan bir prensipte çalışır. Aküler şarj ve deşarj durumlarına göre çeşitlere ayrılır. Uzun süreli ve kısa süreli sabit akım çekmek suretiyle deşarj olan aküler stasyoner ve starter akü olarak adlandırılır. Hareket halindeki cihazlar traksiyoner aküler ile çalışır. Sürekli olarak şarj ve deşarj edilen aküler ise derin döngülü akü olarak sınıflandırılır. Deep cycle yani derin döngülü aküler tasarımı gereği her gün boşaltılıp tekrar doldurulur. Yurtdışında ve Türkiyede yaygın olarak kullanılan bir akü çeşididir.

Deep cycle akü hakkında daha detaylı bilgi için devamını okuyunuz...

AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE AKÜ KULLANIMI

05 Mart 2020

AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE AKÜ KULLANIMI

Akü; içindeki elektriği kimyasal bir değişim işlemi yaparak saklar ve dışarı verir. Her iki işlemde de akünün içinde bulunan farklı özelliklerdeki pozitif ve negatif plakaların kimyasal yapısı değişimlere uğrar. Jel akülerde bu levhalar özel bir sıvı emdirilmiş süngerimsi malzemeler vasıtasıyla birbiriyle elektron ve kimyasal madde değişimi yapar. Bu levhalardaki potansiyel enerji birikimi en yüksek seviyedeyken aküden çekilen enerji miktarı plakaların kimyasal yapısını en az değiştirirken, akü ne kadar zayıflarsa plakaların kimyasal bozunumu o kadar çok olacaktır.

Akü ne kadar az boşalıp ne kadar çok dolu kalıyorsa o kadar verimli çalışır. Maksimum enerji ve minimum kayıpla çalışan akü, kendisinden beklenen çalışma süresini karşılar ve sizi mağdur etmez. 

Akülü sandalye  akü kullanımı hakkında daha detaylı bilgi için devamını okuyunuz...

AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE ŞARJ CİHAZI KULLANIMI

29 Şubat 2020

AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE ŞARJ CİHAZI KULLANIMI

Elinizdeki akü şarj cihazı sadece akülü tekerlekli sandalyelerde kullanılan 2 adet 12V akülerin şarj edilmesi için dizayn edilmiş 24V çıkış voltajı olan şarj aletidir. Bu şarj cihazını kullanarak çeşitli çevre sıcaklığındaki sla, jel ve agm  aküleri orijinal kapasitelerini %100 koruyarak şarj edebilirsiniz. Bu şarj cihazı şarj edilecek akünün şarj akımını ve gerekli şarj voltajını ayarlayabilen akü şarj cihazıdır.

Akü şarj cihazı hakkında daha detaylı bilgi için devamını okuyunuz...

Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT) Tekerlekli Sandalye Ödemeleri

28 Şubat 2020
Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT) Tekerlekli Sandalye Ödemeleri :
Engelli ve gazilerin her türlü tıbbi malzemelerine SGK’nın ne kadar ödeme yapacağı, hangi şartlarda ödeme yapacağı hususları Sağlık Uygulama Tebliği içinde yer alır. Aşağıda, ödeme kapsamında olan tıbbi malzeme ve tedavilerden birkaç açıklanmıştır. SUT içinde zaman zaman değişiklik olabileceğini dikkate alınırsa; bu bilgilerin de zaman içinde değişebileceği bilinmelidir. Aşağıdaki bilgiler; 11. 09 2018 tarihi itibarı ile günceldir.

SUT içinde, engelli ve gaziler için malzeme ödenekleri farklıdır. Gaziler için ödenen haller için “özel haller” ifadesi kullanılmıştır.

Yazı içinde geçen “Kurum” ifadesinden “SGK” anlaşılmalıdır.

Ödeme Kapsamındaki Tekerlekli Sandalyeler için devamını okuyunuz... 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.